2023-02-17

Szkodniki atakują!

Co dobiera się do moich roślin?

    Rośliny są wrażliwe na szkodniki, które nie tylko pożerają liście i kwiaty, ale także pozbawiają je substancji odżywczych i energii. Obecność szkodników może zakłócać wzrost i owocowanie, a w niektórych przypadkach może prowadzić do całkowitej zagłady rośliny. Dlatego ważne jest, aby je śledzić i reagować szybko, aby ochronić rośliny przed poważnym uszkodzeniem.  

 

Z czym mamy do czynienia?  

    Jak rozpoznać co zaatakowało naszą roślinę, skoro nie możemy się z nią komunikować? Właściwie to możemy – nie werbalnie lecz wzrokowo. Obserwacja naszych upraw jest najskuteczniejszym sposobem na reakcję w odpowiednim momencie i daje nam możliwość działania.  

    Szkodniki atakujące rośliny możemy podzielić na dwie grupy: powodujące szkody na liściach oraz sprawiające, że nasza roślina więdnie. Poniższe grafiki pokazują te dwie grupy szkodników z krótkimi opisami, jak rozpoznać poszczególnych intruzów.

 

Jak radzić sobie z powyższymi?

    Jednym z najważniejszych kroków w zapobieganiu szkodnikom jest dokładne oczyszczanie ogrodu / miejsca uprawy po każdym sezonie. Ważne jest, aby pozbyć się zeschniętych liści, opadłych kwiatów i innych gromadzących się resztek, które mogą stanowić doskonałe środowisko dla szkodników. Systematyczne przeglądanie roślin to także ważny krok w zapobieganiu szkodnikom. W razie wątpliwości należy skonsultować się z ogrodnikiem lub skorzystać z pomocy specjalisty. Opisy działania w przypadku każdego z powyższych intruzów znajdziecie także na naszych mediach społecznościowych. W ostateczności można również stosować środki ochrony roślin.

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 1187 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-11
Fast delivery, friendly and quick customer support Can only recommend
2024-05-10
Wszytko Na Najwyższym Poziomie , Extra Szybką Paczka
pixel